Русский
  • Английский
  • Голландский
  • Французский
  • Немецкий
  • Испанский

en nl fr de es

Honor JudgingDateJudge
Best Minor Puppy of group 1Saturday 11-8-2018
Pamela Runderkamp (NL)
Best Puppy of group 1Saturday 11-8-2018
Enrico Drudi (SM)
Best junior of group 1Saturday 11-8-2018
Jan de Gids (NL)
Best Veteran of group 1Saturday 11-8-2018
Vladimir Piskay (SK)
Best in Show Specialty group 1
Saturday 11-8-2018
Judit Korózs-Papp HU)
Best Minor Puppy of group 2Saturday 11-8-2018
Ozan Belkis (TK)
Best Puppy of group 2Saturday 11-8-2018
Csaba Zsolt Lokodi RO)
Best junior of group 2Saturday 11-8-2018
João Vasco Poças (PT)
Best Veteran of group 2Saturday 11-8-2018
Erodotos Neofylou (CY)
Best in Show Specialty group 2Saturday 11-8-2018
Anne-Marie Class (FR)
Best Minor Puppy of group 3Saturday 11-8-2018
Gabi van Ruiten-Hajnová (CZ)
Best Puppy of group 3Saturday 11-8-2018
Dan Ericsson (SE)
Best junior of group 3Saturday 11-8-2018
Bojan Matakovic (HR)
Best Veteran of group 3Saturday 11-8-2018
Theo van der Horst (NL)
Best in Show Specialty group 3Saturday 11-8-2018
Helen Tonkson-Koit (EE)
Best Minor Puppy of group 4Saturday 11-8-2018
Gaby Syz-von Jan (CH_
Best Puppy of group 4Saturday 11-8-2018
Michael Harms (DE)
Best Junior of group 4Saturday 11-8-2018
Sébastien Jacops (FR)
Best Veteran of group 4Saturday 11-8-2018
José Manuel Sastre (ES)
Best in Show Specialty group 4 (WUT)Saturday 11-8-2018
Jos Roberts
Best Minor Puppy of group 5Friday 10-8-2018Angelika Kammerscheid DE)
Best Puppy of group 5Friday 10-8-2018
Maria Gabriela Veiga (PT)
Best Junior of group 5Friday 10-8-2018
Carmen Navarro Guisado (PT)
Best Veteran of group 5Friday 10-8-2018
Anita Gielisse (NL)
Best in Show Specialty group 5Friday 10-8-2018
Erna Upmeijer (NL)
Best Minor Puppy of group 6Friday 10-8-2018
Jose Luis Payro Duenas (MX)
Best Puppy of group 6Friday 10-8-2018
Stefan Sinko (SL)
Best Junior of group 6Friday 10-8-2018
Jan Coppens (NL)
Best veteran of group 6Friday 10-8-2018
Dinky Santos
Best in Show Specialty group 6Friday 10-8-2018
Vladimir Piskay (SK)
Best Minor Puppy of group 7Friday 10-8-2018
Wim Wellens (NL)
Best Puppy of group 7Friday 10-8-2018
Wout Arxhoek (NL)
Best Junior of group 7Friday 10-8-2018
Ümit Özkanal (TK)
Best Veteran of group 7Friday 10-8-2018
Gerard Mensink
Best in Show Specialty group 7Friday 10-8-2018
Dinanda Mensink (NL)
Best Minor Puppy of group 8Friday 10-8-2018
Hannie Warendorf (NL)
Best Puppy of group 8Friday 10-8-2018
Wil Hochstenbach (NL)
Best Junior of group 8Friday 10-8-2018
Will follow
Best Veteran of group 8Friday 10-8-2018
Hannie Warendorf (NL)
Best in Show Specialty group 8Friday 10-8-2018
Alfons Simons (NL)
Best Minor Puppy of group 9Friday 10-8-2018
Ineke Zwaartman-Pinster (NL)
Best Puppy of groep 9Friday 10-8-2018
C.V. Sudarsan (IN)
Best Junior of group 9Friday 10-8-2018
Boris Chapiro
Best Veteran of group 9Friday 10-8-2018
Vija Klucniece (LV)
Best in Show Specialty group 9Friday 10-8-2018
Laurent Pichard (FR)
Best Minor Puppy of group 10Friday 10-8-2018
Rudt Brandt (DK)
Best Puppy of group 10Friday 10-8-2018
Gabriele Schröter
Best Junior of group 10Friday 10-8-2018
Michael Howgate (GB)
Best Veteran of group 10Friday 10-8-2018
Markku Mähönen (FI)
Best in Show Specialty group 10 (ESH)Friday 10-8-2018
Leona Reynaert (BE)

Partners

  • Royal Canin logo